Ditmir Bushati i bashkohet Vetëvendosjes në Kosovë? Reagon deputeti i PS-së: Kushdo që qëndron pas këtij mashtrimi, i uroj suksese në jetë

Publikuar tek: politike, më 17:45 13-01-2021 Ditmir Bushati i bashkohet Vetëvendosjes në Kosovë? Reagon deputeti i PS-së: Kushdo që qëndron pas këtij mashtrimi, i uroj suksese në jetë Ditmir Bushati

Një lajm i publikuar në një portal kosovar se ish-ministri i Jshtëm i Shqipërisë Ditmir Bushati do t’i bashkohej Lëvizjes Vetëvendosje në Kosovë dhe do të ishte kandidat për deutet bëri bujë në opinionin publik.

Por ka qenë vetë deputeti i PS-së që me anë të një postimi në rrjetet sociale ka mohusra gjithçka, duke u shprehur se ky është vetëm një “fake neës”.

“Lajmi” i botuar në një portal në #Kosovë është thjesht mashtrimi i radhës. Kushdo që qëndron pas këtij mashtrimi, i uroj suksese në jetë! #fakeneës”, shkruan Bushati.

Ditmir Bushati aktualisht është deputet i Partisë Socialiste në Kuvendin e Shqipërisë, por nuk dihet nëse do të jetë sërish kandidat i PS-së në zgjedhjet e 25 prillit.

Screenshot_3.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mediu heq dorë nga lista e përbashkët me Bashën? Kryetari i PR prezanton 36 kandidatët për Tiranën, mesazh kryedemokratit: Për të ndërtuar një koalicion vlerash, duhet të respektosh peshën e çdo partie…
Fatmir Mediu: Ende nuk kam marrë përgjigje nga PD, PR do të jetë pjesë e 2 koalicioneve, kandidatët e republikanëve edhe në listat e LSI-së »
Article Logic
Execution time: 0.012189865112305
array(1) { ["section"]=> string(142) "ditmir-bushati-i-bashkohet-vetevendosjes-ne-kosove-reagon-deputeti-i-ps-se-kushdo-qe-qendron-pas-ketij-mashtrimi-i-uroj-suksese-ne-jete-234853" }