Divjaka, një nga plazhet më kurativë në Shqipëri

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:49 11-08-2015 Divjaka, një nga plazhet më kurativë në Shqipëri

Plazhi i Divjakës në lagunën e Karavastasë është një nga më të njohurit në Shqipëri sa u përket vlerave kurative të rërës dhe detit. Me një rërë të pastër dhe det të kripur, Divjaka mbetet edhe një nga vendet më pak të prekur nga dora e njeriut. Plazhi ka pranë pyllin e jashtëzakonshëm me pisha, një nga më të veçantit në vend. Divjaka ka nisur të vizitohet çdo ditë e më shumë nga turistët, të cilët mrekullohen edhe nga larmia e madhe e shpendëve. Foto është realizuar nga Arton Krasniqi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096790790557861
array(1) { ["section"]=> string(53) "divjaka-nje-nga-plazhet-me-kurative-ne-shqiperi-18157" }