“Divorci” i Dalina Buzit me TV Klan, skenaristja sot në puntatën e fundit

Publikuar tek: aktualitet, më 15:28 28-06-2015 “Divorci” i Dalina Buzit me TV Klan, skenaristja sot në puntatën e fundit Gazetarja Dalina Buzi

Foto: Tv Klan

Në një përshëndetje mes lotësh, bashkë-autorja e "E Diela Shqiptare" prej 4 vitesh, Dalina Buzi sot deklaroi live se do të largohej nga emisioni.

Gjatë bisedës me producentin Ardit Gjebrea, mësuam se Buzi, ka vendosur t'i kushtohet me kohë të plotë biznesit të saj të ri dhe revistës online Anabel.al. Dalina nisi bashkëpunimin me "E Diela Shqiptare" ne 2011 fillimisht si skenariste dhe më pas si moderatore e gazetare në rubrikën "E Diela Trend". Gjatë bisedës me Gjebrenë, ajo u shpreh se periudha e punës tek "E Diela Shqiptare" ka qenë më e bukura në gjithë këto vite eksperiencë në media.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sekuestrohet një video ku shfaqen autorët që qëlluan efektivët e RENEA-s
Ministri i Jashtëm grek Kotzias vizitë në Shqipëri me një paketë propozimesh »
Article Logic
Execution time: 0.013867139816284
array(1) { ["section"]=> string(76) "divorci-i-dalina-buzit-me-tv-klan-skenaristja-sot-ne-puntaten-e-fundit-14829" }