Dizenjuesi i iPhone largohet nga Apple: Është koha për të bërë ndryshim

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 07:38 28-06-2019 Dizenjuesi i iPhone largohet nga Apple: Është koha për të bërë ndryshim

Dizenjuesi i iMac, iPod and iPhone, Sir Jony Ive, i cili për më shumë se dy dekada ndihmoi Apple të bëhej kompania më e vlefshme në botë, po largohet për të krijuar sipërmarrjen e tij.

'Është koha e duhur për të bërë ndryshim. Pas afro 30 vitesh punë dhe projektesh të panumërta, jam më krenar për punën e qëndrueshme që kemi bërë për të krijuar një ekip, proces dhe kulturë të dizenjimit në Apple', tha ai.

Lajmet për largimin e tij erdhën në një intervistë për Financial Times.

Në artikull Sir Jonathan tha se Marc Newson, një mik dhe bashkëpunëtor në Apple, gjithashtu do t'i bashkohet firmës së re të Sir Jony Ive.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mozzik së shpejti këngë të reja, Loredana thumbon kolegët (FOTO)
Dukem shtatzënë? Adelina Tahiri ngre dyshime një vit pas lindjes së djalit (FOTO-VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.012542009353638
array(1) { ["section"]=> string(77) "dizenjuesi-i-iphone-largohet-nga-apple-eshte-koha-per-te-bere-ndryshim-170106" }