Djali alarmon plazhin duke kërkuar babain, në fund merr vesh të vërtetën tragjike

Publikuar tek: bota, më 13:28 01-08-2016 Djali alarmon plazhin duke kërkuar babain, në fund merr vesh të vërtetën tragjike

Një djalë shqiptar ka alarmuar plazhin pasi nuk po gjente dot babain e tij.

Ai ka nisur ta kërkoj, por babai i tij Altin Xhihani 40 vjeç është gjetur i mbytur nga policia italiane.

Ngjarja ka ndodhur në Ponente Caorle ku një familje shqiptare ishte nisur për pushime dhe dita është kthyer në tragjedi.

Mediat italiane shkruajnë se djali i 40-vjeçarit ka alarmuar plazhin pasi babai i tij kishte hyrë në ujë për tu larë dhenuk ishte kthyer.

Vetëm pak më vonë pushuesit kanë vënë re trupin e 40 vjeçarit në ujë, rreth 50 metra nga bregu.

Dyshohet se shkak i mbytjes mund të ketë qenë problemet shëndëtsore, pasi në trupin e tij nuk janë konstatuar shenja dhune.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023784875869751
array(1) { ["section"]=> string(86) "djali-alarmon-plazhin-duke-kerkuar-babain-ne-fund-merr-vesh-te-verteten-tragjike-48363" }