Djali i aristokratit kapet duke transportuar kokainë me vlerë 3 milion euro

Publikuar tek: bota, më 23:50 05-08-2016 Djali i aristokratit kapet duke transportuar kokainë me vlerë 3 milion euro

Një djalë nga Skocia, i biri i një prej aristokratëve më të njohur në vend, është arrestuar nga policia keniane duke transportuar kokainë me vlerë mbi 3 milion euro.

30 vjeçari Jack Marrian u arrestua nga policia në Kenia gjatë një prej operacioneve më të mëdha anti-drogë në vend. Hetuesit kanë bindjen se ai është pjesë e një rrjeti të gjerë të trafikimit të rreth 110 kilogram kokainë nga Brazili drejt shteteve të tjera.

Droga u kap në një kontenier të ngarkuar me sheqer që me destinacion kompaninë e tij, por David, i ati i Jack Marrian i ka mohuar akuzat duke thënë se as anija dhe as kontenieri nuk i përkisnin të birit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025499105453491
array(1) { ["section"]=> string(81) "djali-i-aristokratit-kapet-duke-transportuar-kokaine-me-vlere-3-milion-euro-48918" }