Djali i Azem Hajdarit reagon pas deklaratës së Ramës për veriorët: Përgjigje për antikombëtarin

Publikuar tek: politike, më 22:17 13-12-2015 Djali i Azem Hajdarit reagon pas deklaratës së Ramës për veriorët: Përgjigje për antikombëtarin

Djali i Azem Hajdarit, Kiri ka reaguar me anë të një postimi në facebook pas deklaratës së bërë nga kryeministri Edi Rama për veriorët.

Kiri Hajdari ka postuar poemën “Gruaja Shqiptare” të interpretuar nga Roza Anagnosti, të cilën e konsideron si një përgjigje për “antikombëtarin Rama”.

“Miq e ndaj me ju këtë perlë të një prej shqiptareve dhe poetëve më të medhenj të shekullit të kaluar. Por njëherësh dua ta përcaktoj dhe si një përgjigje për antikombëtarin Rama. Trimëria e gegëve dhe pasioni i toskëve, është patriotizmi që do të dëbojë këtë bandë që po mjeron shqiptarët”, shkruan Hajdari.

Lexo edhe:

Rama: Në bregdet u importuan pronarë nga veriu, e panë detin për herë të parë me Saliun

Zbardhen SMS-të e PD-së për deputetët e Tiranës: Braktisni komisionet, do merreni me protestën

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0085890293121338
array(1) { ["section"]=> string(100) "djali-i-azem-hajdarit-reagon-pas-deklarates-se-rames-per-verioret-pergjigje-per-antikombetarin-27697" }