Djali i bosit të mafias shpërndan pica në New York

Publikuar tek: bota, më 14:25 24-04-2016 Djali i bosit të mafias shpërndan pica në New York

Djali i bosit të mafias, dikur një prej familjeve më të rrezikshme në Neë York, tani shpërndan pica në rrugët e Bruklinit.

60 vjeçari Laërence Persico, djali i Carmine (Gjarpri) Persico, është fotografuar nga “Daily News” teksa shpërndante porositë për një piceri në Bruklin.

“Si kanë rënë trimat”, tha një efektiv i policisë amerikane teksa po shihte fotografitë duke shtuar se “kjo tregon të tatëpjetën që ka marrë mafia në SHBA”.

82 vjeçari Carmine Persico u dënua në vitin 1986 së bashku me pjesëtarë të familjeve Genovese, Lucchese dhe Colombo, për shantazh, grabitje dhe krime të tjera. FBI thotë se ai është ende bosi zyrtar i familjes, duke mbajtur frerët e saj pavarësisht burgosjes së tij të gjatë dhe një lufte civile të përgjakshme në fillim të viteve 1990.

mob24n-6-web.jpg

mob24n-3-web.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fitoi “Pulitzer” por fotoja ishte një mashtrim (VIDEO e së vërtetës)
“Të bëhemi si Shqipëria”, plas humori në Britaninë e Madhe »
Article Logic
Execution time: 0.0095589160919189
array(1) { ["section"]=> string(56) "djali-i-bosit-te-mafias-shperndan-pica-ne-new-york-38546" }