“Djali i Fullanit fshin djersën me 500 eurosha, i Ramës mban syze me skelet floriri, i Berishës shperthen 100 mije euro fishekzjarre, ndërsa ne fëmijët e kokëpalarëve...”

Publikuar tek: fcb-bomb, më 07:32 31-07-2016 “Djali i Fullanit fshin djersën me 500 eurosha, i Ramës mban syze me skelet floriri, i Berishës shperthen 100 mije euro fishekzjarre, ndërsa ne fëmijët e kokëpalarëve...”

Kristjan Zoto, I riu aktivist shpërthen përmes një fotografie mjaft domethënëse postuar në rrjetet sociale.

Nën gjyrimet bardh e zi, ai dhe miqtë e tij hanë bukë me domate e pijnë dhallë me garuzhde. Kristjani irozion kështu jetën e luksit të shfrenuar që bëjnë djemtë e pushtetarëve duke shkruar:

“Si jo! Djali i Fullanit fshin djersën me 500 eurosha, i Ramës mban syze me skelet floriri, i Berishës shperthen 100 mije euro fishekzjarre për datëlindjen e dashnores, etj! Ndërsa ne fëmijët e kokëpalareve rrimë kafeneve, bejme selfie cool, shesim pordhe pa patur brekë, poshtërojme njeri tjetrin, konsumojme llogje pa ndalim dhe në fund të ditës dhjesim iluzionet që kemi ngrënë gjithë ditën. Vazhdojnë të na e ngopin pa pushim. Madje na pelqen. S’kemi përse të ankohemi..

‪#‎DeriKur ?”

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022097110748291
array(1) { ["section"]=> string(168) "djali-i-fullanit-fshin-djersen-me-500-eurosha-i-rames-mban-syze-me-skelet-floriri-i-berishes-shperthen-100-mije-euro-fishekzjarre-ndersa-ne-femijet-e-kokepalareve-48225" }