Djali i ish-kryeministrit italian, Pier Berluskoni emërohet shef i Mediaset

Publikuar tek: bota, më 13:24 01-05-2015 Djali i ish-kryeministrit italian, Pier Berluskoni emërohet shef i Mediaset

Bordi i Mediaset ka vendosur të emërojë të enjten Pier Silvio Berluskonin si shef ekzekutiv të rrjetit  të transmetimit më të madh privat në Itali duke zëvendësuar qëndrimin e gjatë të Giuliano Adreani.

Pier Berlusconi do të jetë shefi i Mediasett e ndërsa Adreani do të vazhdojë të jetë kryetar i reklamës së  Mediaset Publitalia.

Djali i madh i ish-kryeministrit, është 46 vjeç dhe është konfirmuar gjithashtu si zëvendës president i grupit RTI, vend që e mban që prej vitit 2000. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02683687210083
array(1) { ["section"]=> string(80) "djali-i-ish-kryeministrit-italian-pier-berluskoni-emerohet-shef-i-mediaset-10152" }