Djali i Majkos përshëndeti protestën e PD me dy gishtat lart, flet pedagogia: Kush më më detyroi të fshija foton nga Facebook

Publikuar tek: aktualitet, më 14:50 24-02-2017 Djali i Majkos përshëndeti protestën e PD me dy gishtat lart, flet pedagogia: Kush më më detyroi të fshija foton nga Facebook

Pas reagimeve në rrjetet sociale lidhur me foton e djalit të deputetit Pandeli Majko, Gjergji Majo i cili përshëndeste me dy gishtat lart protestën e PD-së, pedagogia Nevila Xhindi ka fshirë foton nga rrjetet sociale.

Pedagogia sqaron se u detyrua ta ndërmarrë këtë veprim, pasi komentet dhe reagimet që pasuan pas hedhjes së fotos në rrjet i tejkaluan përmasat, duke u kthyer në presion partiak që rëndonin mbi studentin e saj.

“Është një foto miqësore si rrjedhojë e bisedës me studentët e mi për protestën dhe demokracinë. Ishte finalja e një bisede që ne bëmë. Fotoja ishte krejtësisht miqësore, e bëri Gjergji, nuk ishte për humor. Më vjen mirë që po rritet një brez që mendon më hapur se prindërit e tyre.

Ajo që më çuditi ishte reagimi i prindërve të Gjergjit, mendoj se kanë dëmtuar djalin e tyre. Ai është një student i shkëlqyer, i hapur. Unë për kortezi, pas presionit të komenteve jo dashamirës e hoqa. E ndjeva presionin që i bëhej Gjergjit, por nuk ishte një kërkesë e tij” ka thënë Xhindi për ‘News24’. Pas publikimit të fotos reagoi ashpër edhe vetë deputeti Pandeli Majko i cili tha se do të mbante përgjegjësi para socialistëve pë foton e djalit të tij.

majko.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Flet Blendi Fevziu, tregon përplasjen me Bashën: Ja pse nuk e lashë t’i jepte fjalën qytetarit
“Rama të rrëzohet një orë e më parë, Meta të mos e mbëshesë më” »
Article Logic
Execution time: 0.011607885360718
array(1) { ["section"]=> string(129) "djali-i-majkos-pershendeti-protesten-e-pd-me-dy-gishtat-lart-flet-pedagogia-kush-me-me-detyroi-te-fshija-foton-nga-facebook-69829" }