Djali i Moikom Zeqos: Sëmundjen e rëndë të babait e mora vesh ditën e dasmës

Publikuar tek: aktualitet, më 20:56 03-07-2020 Djali i Moikom Zeqos: Sëmundjen e rëndë të babait e mora vesh ditën e dasmës FotoArkive: Akademiku Moikom Zeqo me te birin, Epidamin

Djali i akademikut të njohur Mojkom Zeqo, Epidamn Zeqo, foli këtë të premte për humbjen e parakohshme të të atit, i cili la një dhimbje dhe boshllëk të madh tek familjarët e tij.

Në një rrëfim prekës, pak më shumë se 2 javë nga humbja e madhe, nga studio e “Historia ime” Epidamni tregoi se sëmundjen e rëndë të të atit e ka marrë vesh ditën e e dasmës së tij.

Mirela Miroli: Si e përballuat sëmundjen e Moikomit?

Epidamn Zeqo: Ditën që e mora vesh se babi kishte leukemi kronike, ishte dita e dasmës sime, si të thuash dita më e lumtur, por edhe më e rëndë. Qava gjatë dasmës normale, por edhe u gëzova shumë edhe bëmë party. Është e vështirë me këtë sëmundje, është sëmundje që kontrollohet e menaxhohet, por që nuk shërohet. Kërkon kimioterapi, kërkon ilaçe të tjera.

Mirela Miroli: A ishte i fortë?

Epidamn Zeqo: Ishte i fortë, prandaj duroi kaq shumë. Ai ka qenë kampion noti. Unë e mbaj mend babin që gjithmonë ecte para dhe shumë shpejt,e mbaj mend të fuqishëm e normale kur e shikon degradimin trupor, të vjen keq. Është shumë e dhimbshme, e shkuara në spital, lufta që mami im ka bërë për të siguruar ilaçet për babin kanë qenë të tmerrshme e të lodhshme për të gjithë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010073900222778
array(1) { ["section"]=> string(82) "djali-i-moikom-zeqos-semundjen-e-rende-te-babait-e-mora-vesh-diten-e-dasmes-212741" }