Djali i Osama bin Laden kërcënon se do të hakmerret për vrasjen e të atit

Publikuar tek: bota, më 10:59 10-07-2016 Djali i Osama bin Laden kërcënon se do të hakmerret për vrasjen e të atit

Djali i liderit famëkeq të Al Qaeda, Osama bin Laden, ka kërcënuar se do të hakmerret kundër Shteteve të Bashkuara të Amerikës, për vrasjen e babait të tij.

Sipas një fjalimi 21 minuta të gjatë me titull “Ne jemi të gjithë Osama” e postuar në internet, Hamza bin Laden thotë se do të vazhdojë rrugën e babait të tij duke forcuar grupin e militantëve.

“ne do të vijojmë të godasim qytetet tuaja si kundërpërgjigje e shtypjes nga vendi tuaj të njerëzve në Palestinë, Afghanistan, Siri, Irak, Jemen, Somali dhe në tokat e tjera të myslimanëve”, thuhet në videomesazh.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Hero i vërtetë, përqafoi kamikazin për të shpëtuar dhjetëra të tjerë
E frikshme, ja dëmi që i ka shkaktuar breshëri aeroplanit (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.0089190006256104
array(1) { ["section"]=> string(79) "djali-i-osama-bin-laden-kercenon-se-do-te-hakmerret-per-vrasjen-e-te-atit-46105" }