Djali i Silvio Berlusconit dënohet me një vit burg për evazion fiskal

Publikuar tek: bota, më 15:34 17-03-2016 Djali i Silvio Berlusconit dënohet me një vit burg për evazion fiskal

Pier Silvio Berlusconi dhe Fedele Confalonieri janë dënuar nga Gjykata e Apelit në Milano me një vit e dy muaj burg për çështjen “Mediatrade”. Gjykata ka vendosur gjithashtu për lirimin e të pandehurve të tjerë.

Djali i Silvio Berluskonit, i cili drejton rrjetin e medias italiane “mediaset” është dënuar me akuzën e evazionit fiskal. Prokurori kërkoi tre vite e dy muaj burg por Gjykata mori parasysh disa rrethana lehtësuese ndërsa atij do t’i duhet të paguajë edhe dëmet e shkaktuara ndaj agjencisë, shifra që do të përcaktohen nga komisione të veçanta.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013109922409058
array(1) { ["section"]=> string(75) "djali-i-silvio-berlusconit-denohet-me-nje-vit-burg-per-evazion-fiskal-35346" }