Djali i Soros nuk i ndahet Tiranës, kremton festën e madhe hebreje

Publikuar tek: aktualitet, më 00:21 23-12-2019 Djali i Soros nuk i ndahet Tiranës, kremton festën e madhe hebreje Alex Soros

Djali i investitorit miliarder George Soros, Aleksander, prej tre ditësh ndodhet në Tiranë.

Pas takimit surprizë me presidentin Ilir Meta, duket se Alex Soros ka vendosur që të qëndrojë më gjatë në kryeqytet.

Në një postim në rrjetin social tëitter, Alex Soros ka shpërndarë disa foto nga dekorimet për festën e rëndësishme hebreje, Hannukah.

Hannukah është një festë e vjetër hebraike bazuar në kalendarin hebraik e cila bëhet në përkujtim të rebelimit të Maccabianëve kundër dinastisë së seleucidëve. Hannukah quhet ndryshe edhe festivali i dritave.

ylli.jpg

lkreher.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Mini-shengeni’, TENORI i njohur i drejtohet RAMËS: 15 vjeç kam ecur mbi njerëz TË MASAKRUAR, zoti e ruajtë Shqipërinë nga ti!
Aksident i rëndë në aksin rrugor Fier- Lushnje/ Makina del nga rruga, një i vdekur dhe një i plagosur (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.013597011566162
array(1) { ["section"]=> string(72) "djali-i-soros-nuk-i-ndahet-tiranes-kremton-festen-e-madhe-hebreje-190125" }