Djali i Trump në mbështetje të babait, ja çfarë shkruan për refugjatët (Foto)

Publikuar tek: bota, më 15:41 20-09-2016 Djali i Trump në mbështetje të babait, ja çfarë shkruan për refugjatët (Foto)

Djali i madh i kandidatit për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald trump, nëpërmjetë një statusi në rrjetin social Twitter, ka krahasuar refugjatët sirianë me karamele ‘’Skittles’’ të cilat konsiderohen sit ë pashëndetshme.

Nëpërmjetë statusit ai është përpjekur t’i sugjerojë Amerikës të mos pranojë refugjatë.

Në mbështetje të fushatës së babait të tij ai shkruan:

”Po të kisha një kupë të mbushur me ”Skittle” dhe po t’u thoja se tre karamele mund t’iu vrasin, a do t’i merrnit të gjitha. Ky është problemi ynë me refugjatët sirianë. Le ta bëjmë Amerikën sërish të madhe”, ka përfunduar ai në Twitter.

trump1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032531023025513
array(1) { ["section"]=> string(80) "djali-i-trump-ne-mbeshtetje-te-babait-ja-cfare-shkruan-per-refugjatet-foto-53518" }