Djali që bëri transplant zemre vdes në moshën 5 vjeçare (PREKESE)

Publikuar tek: bota, më 15:10 25-07-2017 Djali që bëri transplant zemre vdes në moshën 5 vjeçare (PREKESE)

Një 5 vjeçar u lumturua pa masë kur mori lajmin e gëzueshëm, se do t'i bëhej transplanti në zemër, mbi të gjithë për mbështetjen e madhe që i dhanë miliona njerëz në internet. Por kjo lumturi ka zgjatur pak si për të dhe familjen e tij, sepse trishtimi i kaploi vetëm disa javë pas operacionit.

Ari Schultz, një fans i madh i Red Sox nga Boston, Massachusetts, ishte djali të cilit iu bë transplanti në zemër, për të trajtuar problemin që rrezikoi t'i merrte jetën.

Pas transplantit dhe qëndrimit 2 javë koma, Ari është në fund është lejuar të shkojë në shtëpi.

Por disa ditë më pas familja e Arit ndau lajmin e trishtë me të gjithë ku thanë se "Ari vdiq paqësisht mbrëmjen e djeshme duke dëgjuar Red Sox".

Pas përpjekjeve të vazhdueshme për ta mbajtur në jetë, pas operacioneve të vështira duket se Ari nuk e ka përballaur më gjatë luftën e fortë me sëmundjen dhe fatëkeqësisht tashmë nuk ndodhet në këtë jetë.

Ju mund ta shikoni atë ne disa momente të mrekullueshme më poshtë:

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Francezët ngrënë një mur kundër emigrantëve, qëndruan gjatë natës për ta ndërtuar (FOTO)
Policisë kanadeze i humbet granata hedhësi, kërkon ndihmën e qytetarëve »
Article Logic
Execution time: 0.011479139328003
array(1) { ["section"]=> string(69) "djali-qe-beri-transplant-zemre-vdes-ne-moshen-5-vjecare-prekese-87301" }