Dje pjesë e fushatës “Unë Mbroj fëmijët”, sot kryebashkiaku dhunoi nënat e tyre

Publikuar tek: politike, më 18:34 13-04-2016 Dje pjesë e fushatës “Unë Mbroj fëmijët”, sot kryebashkiaku dhunoi nënat e tyre

I shoqëruar dje nga ministri i Mirëqenies Sociale, Blendi Klosi, kryebashkiaku i Lushnjes, Fatos Tushe mori pjesë në fazën e re të fushatës “Unë mbroj fëmijët”.

Por, mesa duket pjesëmarrja e Tushes në këtë aktivitet ka qenë formale, pasi sot ai ka ofenduar rëndë një nënë që po kërkonte të njejtën gjë, të mbronte fëmijët e saj nga varfëria dhe uria.

Një fjalim përpara të pranishmëve, valle me fëmijët dhe në fund një foto e përbashkët është panorama e aktivitetit të djeshëm. Një situatë që bie ndesh me ngjarjen e sotme të ndodhur në të njejtin qytet, në Lushnje.

12994435_1695569567397347_5085662829417601372_n.jpg

12961323_1695570297397274_6302658344829981802_o.jpg

12963367_1695569737397330_6401349738239820344_n.jpg

12990907_1695570470730590_5319757881672808844_n.jpg

12974418_1695569344064036_7957312114543704728_n.jpg

1936309_1695570940730543_839477128928995994_n.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021414995193481
array(1) { ["section"]=> string(82) "dje-pjese-e-fushates-une-mbroj-femijet-sot-kryebashkiaku-dhunoi-nenat-e-tyre-37621" }