Dje plasi në teatër, por gazetari i Top Channel e ka hallin gjetkë. Lexoni se për çfarë shqetësohet

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:14 16-01-2016 Dje plasi në teatër, por gazetari i Top Channel e ka hallin gjetkë. Lexoni se për çfarë shqetësohet

Drejtori i Teatrit Kombëtar Hervin Çuli pati një përplasje fizike me gazetarin e ABC Neës Eni Shehu. Nuk dihet me saktësi se kush e ka patur fajin, por gjatë kohës së sherrit prezent ka qenë edhe një gazetar tjetër, i cili s’do t’ia dijë se ç’u ka ndodhur Çulit dhe Shehut. Në fakt gazetari i Top Channel, Eljan Tanini e ka fjalën për gjera të tjera që ndodhin brenda teatrit, lidhur me menaxhimin.

E kuptohet që edhe në këtë rast këmbanat bien sërish për drejtorin Çuli.

“Në Teatrin Kombetar haen fara ku kërcasin qeset e tyre. Njerëzit flasin në telefon, komentojnë shfaqjen me zë të lartë, çadrën nuk e gjen më kur e lë në një vend tek dera bashkë me të tjerët. Kur e var pallton tek ato kremastaret, as atë letrën me Ismail Qemal dhe bllokun e shënimeve nuk i gjen më në xhep! Unë çohem vetë që ta ruaj qetësinë time, sepse askush që paguhet për këtë punë, nuk ma mbron atë. Kë duhet të kap me grushta dhe shkelma për qetësinë time, teatrin, drejtorin, apo sistemin?’’, shkruan Tanini.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091068744659424
array(1) { ["section"]=> string(103) "dje-plasi-ne-teater-por-gazetari-i-top-channel-e-ka-hallin-gjetke-lexoni-se-per-cfare-shqetesohet-30150" }