Djegia e 30-vjeçares në ashensor, zbardhet eskpertiza: Ishte faji i hidraulikut, u dogj droseli i ndiçimit

Publikuar tek: aktualitet, më 08:55 06-04-2017 Djegia e 30-vjeçares në ashensor, zbardhet eskpertiza: Ishte faji i hidraulikut, u dogj droseli i ndiçimit

Dy muaj pas ngjarjes së rëndë ku një 30-vjeçare, e cila ishte 6 muajsh shtatzënë u dogj e gjallë në ashensorin e pallatit ku banonte në zonën e Freskut në Tiranë zbardhet eskpertiza ligjore.

Sipas ekspertëve, vdekja e Drilona Duriçit në ashensor lidhet me një defekt dhe djegien e droselit të ndricimit, që sipas tyre u krijua pas një dëmtimi që i kishte shkaktuar ndërhyrja e hidraulikut në ashensor, e duke krijuar më pas rrjedhje vaji.

Kjo gjë ka mjaftuar që ashensori të marrë flakë menjëherë, duke mos i lënë kohë gruas të shpëtojë. Duriçi ishte nënë e një djali 5-vjeçar dhe pas 3 muajsh do të sillte në jetë fëmijën e saj të dytë. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E rëndë në Mirditë, gjendet i pajetë roja i minierës së Spaçit dhe zbulohet shkaku paraprak
Veliaj përuron shkollën dhe u drejtohet qytetarëve: Nëse ndokush nuk shkon te tezga e vet, ja ku është oferta ime »
Article Logic
Execution time: 0.012394189834595
array(1) { ["section"]=> string(109) "djegia-e-30-vjecares-ne-ashensor-zbardhet-eskpertiza-ishte-faji-i-hidraulikut-u-dogj-droseli-i-ndicimit-74263" }