Djegia e katedrales së Parisit, punëtorët e pranojnë: Pinim cigare, por…

Publikuar tek: bota, më 20:18 24-04-2019 Djegia e katedrales së Parisit, punëtorët e pranojnë: Pinim cigare, por…

Për momentin nuk dihen ende shkaqet e zjarrit të rënë më 15 prill në katedralen e famshme Notre Dame në Paris.

Ndërsa dyshimi është se ai u ndez aksidentalisht nga ndonjë qark i shkurtër.

Kompania e ndërtimit ‘Le Bras Freres’, e cila po merrej me montimin e skelave rreth katedrales së Notre Dame në Paris, ka pranuar në gjykatë se disa nga punëtorët pinin cigare në vendin ku po punohej

Megjithatë kompania  ka mohuar që të ketë ndonjë lidhje mes cigareve dhe djegies së Katedrales.

‘Në të vërtetë ka punëtorë që herë pas here shkelnin rregullat dhe ndiznin ndonjë cigare, por në asnjë mënyrë zjarri nuk mund të jetë shkaktuar nga kjo’, u shpreh Marc Eskenazi, zëdhënësi i kompanisë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0072619915008545
array(1) { ["section"]=> string(75) "djegia-e-katedrales-se-parisit-punetoret-e-pranojne-pinim-cigare-por-161731" }