Djegia e mandateve dhe 'boshatisja' e Parlamentit, Frrok Çupi: Goditja ka ardhur nga e njëjta dorë si në Maqedoni e Malin e Zi

Publikuar tek: politike, më 21:42 14-03-2019 Djegia e mandateve dhe 'boshatisja' e Parlamentit, Frrok Çupi: Goditja ka ardhur nga e njëjta dorë si në Maqedoni e Malin e Zi Foto ilustruese

Gazetari Frrok Çupi, duke komentuar djegien e mandateve të opozitës dhe influencat ruse në Shqipëri, ka thënë se goditaj ka ardhur nga e njëjta dorë si në Maqedoninë e Veriut.

I ftuar në emisionin 'Real Story' me Sokol Ballën, Çupi ka thënë se goditja për boshatisjen e Parlamentit ka ardhur nga e njëjta dorë si në vendet e tjera të rajonit, madje duke vazhduar më tej ai ka thënë se Rusia sheh se në Shqipëri është krijuar një front jo dashamirës me Amerikën.

'Goditja e Parlamentit, eshte e njejta dore si ne Maqedonine e Veriut ashtu dhe ne Malin e Zi. Ne  Shqiperi, Rusia sheh qe eshte krijuar nje front jo dashamires me Ameriken', tha gazetari, ndërsa më herët theksoi ' Ruset influencojne politikanet. Opozita ketu tek ne eshte ose viktime e tyre ose biri i tyre. Opozita ushqen influencat ruse, me ose pa deshire.'

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.056529998779297
array(1) { ["section"]=> string(129) "djegia-e-mandateve-dhe-boshatisja-e-parlamentit-frrok-cupi-goditja-ka-ardhur-nga-e-njejta-dore-si-ne-maqedoni-e-malin-e-zi-156461" }