Djegia e mandateve, Mustafa Nano: Një poshtërsi e Lulzim Bashës! E bëri sepse donte...

Publikuar tek: politike, më 09:22 26-03-2019 Djegia e mandateve, Mustafa Nano: Një poshtërsi e Lulzim Bashës! E bëri sepse donte...

"Një poshtërsi të Lulzim Bashës" e ka cilëusar gazetari Mustafa Nano djegien e mandateve nga opozita.

 

I ftuar në emisionin “Debati në Channel One”, të gazetarit Roland Qafoku, Nano theksoi se ky ishte një vendim i gabuar.

"Kjo situatë tregon se çfarë është Lulzim Basha. Djegia e mandateve është një vendim tmerrësisht i gabuar. Poshtërsisht i gabuar. Është një vendim që kompromenton edhe imazhin e vendit nën planin ndërkombëtar. Ky evndim kompromentone dhe atë që çfarë do ndohë nesër. Nenuk e dimë sepse ka zëra që flasin për përplasje civile. Unë nuk e besoj por ka njerës që e besojnë. Ka njerëz që i thonë Bashës që Rama mundet vetëm në rrugë. Dhe ai, Basha, i shkreti për tu demonstruar atyre që nuk është i shitur te Rama sepse kështu e kanë akuzuar. Dhe unë këtë nuk e besoj kurrë. Pra për tu dëshmuar atyre se ka këllqe të forta dhe është i fortë dhe ashtu sic e mendojnë të tjerët, shkoi dhe mori vendim të gabuar sepse donte ti bindte ata se ai nuk është si ata mendojnë se ai është i dobët por ai është i fortë. Por forca nuk tregohet kur merr mendime të gabuara", u shpreh Nano.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0067150592803955
array(1) { ["section"]=> string(87) "djegia-e-mandateve-mustafa-nano-nje-poshtersi-e-lulzim-bashes-e-beri-sepse-donte-157912" }