Djegia e Notre-Dame, Macron fton në Paris, Papa Françeskun

Publikuar tek: bota, më 07:46 19-04-2019 Djegia e Notre-Dame, Macron fton në Paris, Papa Françeskun

Papa Françesku do të vizitojë Francën, njoftoi sot presidenti Emmanuel Macron.

Kreu i shtetit francez e ka ftuar Atin e Shenjtë gjatë një bisede telefonike pas zjarrit që preku Notre-Dame në Paris.

“Bisedova me papën në telefon. E ftova që të vijë, dhe ai do të vijë në çastin e duhur”, deklaroi nga Elizeja, Macron para rreth 300 zjarrfikësve që morrën pjesë në shpëtimin e katedrales gotike.

Emmanuel Macron zhvilloi të martën pasdite një bisedë telefonike me papën, një ditë pas zjarrit që shkatërroi Katedralen Notre-Dame.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012416839599609
array(1) { ["section"]=> string(63) "djegia-e-notre-dame-macron-fton-ne-paris-papa-franceskun-161001" }