Do bëhet UNAZA, hëngri tre koka deputetësh, na mori edhe tre vjet…Erion VELIAJ entuziast për punën e fadromave që në mëngjes (FOTOT)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:38 20-10-2020 Do bëhet UNAZA, hëngri tre koka deputetësh, na mori edhe tre vjet…Erion VELIAJ entuziast për punën e fadromave që në mëngjes (FOTOT)

Eshtë konsideruar sukses për qytetin nga ana e kryebashkiakut Erion Veliaj hapja e lotit të tretë të unazës së Tiranës e bllokuar thuajse për tre vite me radhë nga protestat e qytetarëve dhe opozitës.

“Lirohet më në fund dhe Loti 3! Pasi hëngri 3 koka deputetësh bllokues dhe 3 vite nga jeta e qytetit, hapet dhe fronti i fundit i Unazës së madhe. Mirënjohje skuadrave që u mobilizuan që pa gdhirë dhe gjumë të ëmbël udhëheqësave të bllokimit që do shtriheshin te fadromat”, shkruan Veliaj jo pa ironi këtë paradite, ndërsa publikon edhe fotot nga prishja e godinave për hapjen e unazës, por edhe projektin sesi do të jetë.

Veliaj ironizon ish-deputetët e opozitës se do të shtriheshin te fadromat për të mos lejuar hapjen e rrugës, duke lënë të kujtohet sEkwkHPEXUAMkL7Q.jpgEkwkHPEX0AAFeie.jpgEkwkHPKXUAANWnN.jpge gjithë lufta u bë për të bllokuar qytetin

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « MBYLLEN hetimet për GRABITJEN e RINASIT, dosja me 8 të pandehur dërgohet për gjykim (EMRAT)
Nga rritja e pagave tek blerja e vaksinës, Qeveria miraton projekt-buxhetin për vitin 2021 »
Article Logic
Execution time: 0.01268482208252
array(1) { ["section"]=> string(135) "do-behet-unaza-hengri-tre-koka-deputetesh-na-mori-edhe-tre-vjet-erion-veliaj-entuziast-per-punen-e-fadromave-qe-ne-mengjes-fotot-224405" }