“Do dëgjoni tmerre të mëdha”, Ngjela: Janë gjetur paratë e fshehura të politikanëve shqiptarë

Publikuar tek: politike, më 19:39 15-07-2019 “Do dëgjoni tmerre të mëdha”, Ngjela: Janë gjetur paratë e fshehura të politikanëve shqiptarë Spartak Ngjela

Avokati i njohur Spartak Ngjela thotë se korrupsioni në nivele të larta do të marrë fund me ngritjen e institucioneve të drejtësisë së re.

Në një intervistë me gazetaren Beti Njuma, Ngjela tha se “do dëgjohen tmerre të mëdha”, pasi ndërkombëtarët kanë hetuar politikanët shqiptarë dhe u kanë gjetur atyre paratë e fshehura në botë.

Pjesë nga deklarata:

Janë të gjithë në hall, edhe maxhoranca është në hall. Nuk e drejtojmë ne reformën, akoma s’e keni marrë vesh. Rama lëvizi diçka por s’pati mundësi. PS e ka provuar njëherë të dalë kundër SHBA, në 90’, por u tërhoq.

Korrupsioni në nivele të larta do të marrë fund. Me këto ligje që kam parë unë, me kontrollin e gjyqësorit, merr fund. Kanë ikur të gjithë gjyqtarët, a e ke parë. Një përqindje do të mbetet, se nuk janë të gjithë të korruptuar.

Politikanët e korruptuar me këta gjyqtarë të korruptuar nuk mund të dënohen. Politikanët e korruptuar i kanë hetuar të tëra ata, ua kanë gjetur paratë, i dinë ku i kanë, do dëgjoni tmerre të mëdha. I kanë hetuar ndërkombëtarët.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Basha: 30 qershori, shpresë për tu kthyer në votë ndryshimi, koha që ne të japim zgjidhjet tona
Kryemadhi: Unë si Monikë nuk kam frikë të shkoj me Ramën në zgjedhje. Babaramo: Po Basha?! »
Article Logic
Execution time: 0.010589838027954
array(1) { ["section"]=> string(96) "do-degjoni-tmerre-te-medha-ngjela-jane-gjetur-parate-e-fshehura-te-politikaneve-shqiptare-172311" }