Do ju therë shpirti nga kjo vogëlushe, i shkruan letër Ramës: S’e kuptoj pse mami thotë që me zor fiton bukën e gojës

Publikuar tek: fcb-bomb, më 16:29 28-07-2017 Do ju therë shpirti nga kjo vogëlushe, i shkruan letër Ramës: S’e kuptoj pse mami thotë që me zor fiton bukën e gojës

Therëse gjer në shpirt letra e kësaj vogëlusheje drejtuar kryeministrit Edi Rama.

“Nuk e kuptoj pse mami thotë që me zor fiton bukën e gojës”, i thotë ndër të tjera në letër vogëlushja kryeministrit.

Letra publikohet nga “TiranaToday” në rubrikën “Njerëz”.

Personazhi është një vajzë 7 vjeçare e cila ka vendosur ti shkruaj një letër kryeministrit Edi Rama, e ne thjesht e ndihmuam ta përcjellë me zë pak më të fortë lutjen e saj. Mikaela është fëmija I tretë i një nëne të divorcuar e cila përballet me një jetë jashtëzakonisht të vështirë pasi i duhet ti sigurojë bukën e gojës 3 fëmijëve të saj, vetëm me një rroge prej 25 mijë lekë. Familja jeton me qira dhe në 5 vitet e fundit kanë ndërruar me dhjetëra shtëpi pasi asnjëherë nëna e Mikaelës nuk ka ja dalë mbanë të paguajë qiranë deri në fund. Vetë ajo tashmë është e sëmurë dhe e operuar, e nuk mund as të punojë. Për rrjedhojë nuk ka mundësi të ushqejë fëmijët e saj.

Kësaj here është Mikaela ajo që ka vendosur të rrëfejë me fjalët e saj pak historinë e familjes.

Ndiqeni në videon e mëposhtme!

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01852011680603
array(1) { ["section"]=> string(121) "do-ju-there-shpirti-nga-kjo-vogelushe-i-shkruan-leter-rames-s-e-kuptoj-pse-mami-thote-qe-me-zor-fiton-buken-e-gojes-87514" }