Do 'largoheni' nëse protesta përshkallëzohet? Përgjigjet Rama: Kemi kontratë me popullin, do ta rishikojmë vetëm po...

Publikuar tek: politike, më 22:54 14-02-2019 Do 'largoheni' nëse protesta përshkallëzohet? Përgjigjet Rama: Kemi kontratë me popullin, do ta rishikojmë vetëm po...

Kryeministri Edi Rama, i ftuar në 'Real Story' ka folur për mundësinë e një 'largimi' nëse protesta e opozitës përshkallëzohet.

I pyetur nga gazetari Sokol Balla, Rama ka thënë se PS ka një kontratë me popullin shqiptar dhe do ta rishikojë atë vetëm nëse lëviz ekuilibri i votave në Parlament ose vjen dita që populli voton sërish për kontratën.

'Unë jam në krye të një shumice që ka një kontratë me popullin shqiptar. Kontrata mund të rishikohet nëse lëviz ekuilibri i votave në Parlament ose nëse vjen dita që popullit të votojë sërish kontratën.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071370601654053
array(1) { ["section"]=> string(117) "do-largoheni-nese-protesta-pershkallezohet-pergjigjet-rama-kemi-kontrate-me-popullin-do-ta-rishikojme-vetem-po-152791" }