'Do luaj online', Rama i përvishet komentuesit për llotot: Heu! Tek faqja ime...

Publikuar tek: aktualitet, më 22:11 29-12-2018 'Do luaj online', Rama i përvishet komentuesit për llotot: Heu! Tek faqja ime...

Kryeministri Edi Rama i ka dhënë lamtumirën llotove dhe kazinove dy ditë para afatit përfundimtar të mbylljes së llotove e kazinove.

Por duket se këtë vendim të qeverisë shumë persona nuk e kanë pritur aspak mirë, pasi një komentues i është qepur keq Ramës.

Me tone të ashpra një qytetar i shkruan kryeministrit se do luajë online në faqen e tij.

Ndërsa nuk ka munguar as përgjigja e Ramës, i cili ia bën të qartë komentuesit se nuk do ketë mundësi të luajë jo vetëm në dyqane, por as në resorte politikash dhe as online.

Komentuesi: Bravo tesh tan me lujt neper resortet e politikave ose online te faqja e juaj.
Ke humbur shum nga respekti qe ke pas… Po perdor ligjin me pasuru miqt tuaj edhe veten

Edi Rama: heu! Tek faqja ime online eee? E para o voc une faqe online kam kete ketu dhe ketu komunikohet, po nuk luhet bixhoz. E dyta, ligji e ndalon edhe lojen online njesoj sic ndalon çdo dyqan me lojra fati. Dhe e fundit, resortet e politikave kush ti ka mesuar ti ka mesuar krejt gabim, po nejse, shkurt muhabeti, ti bixhoz me dot pas 1 janarit nuk luan dot i dashtun mik, as ne dyqan, as online, as ne resorte politikash Kaq.

rgyfhj.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026898145675659
array(1) { ["section"]=> string(79) "do-luaj-online-rama-i-pervishet-komentuesit-per-llotot-heu-tek-faqja-ime-146982" }