'Do mbyllen të gjitha kapitujt me Greqinë', Cakaj takon homologun çek: BE do t’i përgjigjet Shqipërisë

Publikuar tek: aktualitet, më 10:40 15-03-2019 'Do mbyllen të gjitha kapitujt me Greqinë', Cakaj takon homologun çek: BE do t’i përgjigjet Shqipërisë

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj ka zhvilluar një takim me homologun çek, Tomas Petricek.

Cakaj u shpreh se  Bashkimi Europian do t’i përgjgjet pozitivisht Shqipërisë. Në konferencën e përbashkët, Cakaj ka komentuar edhe marrëveshjen me Greqinë.

Cakaj është shprehur i bindur se do të mbyllë të gjitha kapitujt dhe sipas tij nuk ka asnjë sinjal për shtyrje të vendimit.

Gjithashtu Petricek tha se e mbështet integrimin e Shqipërisë në BE dhe se Çekia është aavokate e Shqipërisë për hapjen e negociatave.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.054692029953003
array(1) { ["section"]=> string(105) "do-mbyllen-te-gjitha-kapitujt-me-greqine-cakaj-takon-homologun-cek-be-do-t-i-pergjigjet-shqiperise-156508" }