Do përdorej anija për celebrimin e një fëmije oficeri, Olta Xhaçka liron nga detyra Komandantin e Forcave Bregdetare

Publikuar tek: aktualitet, më 15:03 08-08-2020 Do përdorej anija për celebrimin e një fëmije oficeri, Olta Xhaçka liron nga detyra Komandantin e Forcave Bregdetare Artur Mecollari dhe anija Lisus

I ka kushtuar shtrenjtë komandantit të rojes Bregdetare Artur Meçollari plani për ta përdorur anijen e Rojes Bregdetare npër celebrimin e fëmiës së një oficeri.

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka liruar nga detyra Meçollarin, me këtë të fundit që e pranoi lirimin nga detyra, por deklaroi se nuk e kishte dhënë ai miratimin për festën.

"Ceremonia po mbahej me miratimin e një titullari në ministri, jo time. Unë do jem pjesë e Marinës, por jo më si Komandant i Forcës Detare", tha Meçollari.

Në vendin e tij është emrëruar shefi i shtabit, gjeneral major Bajram Begaj, i cili prej pak ditësh ka marrë postin e shefit të shtabit të FA-së.Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013247013092041
array(1) { ["section"]=> string(122) "do-perdorej-anija-per-celebrimin-e-nje-femije-oficeri-olta-xhacka-liron-nga-detyra-komandantin-e-forcave-bregdetare-216498" }