Do shpërndante drogën në një gjimnaz por arrestohet në flagrancë 18-vjeçari (NGJARJA)

Publikuar tek: aktualitet, më 10:00 31-01-2017 Do shpërndante drogën në një gjimnaz por arrestohet në flagrancë 18-vjeçari (NGJARJA)

I sekuestrohen disa doza dhe një sasi me lëndë narkotike Cannabis Sattiva një 18 vjeçari që do ta shpërndante në një gjimnaz në Shkodër.

Policia bën me dije se, më datë 30.01.2017, në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e shpërndarjes së lëndëve narkotike, Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Shkodër në bashkëpumin me shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkodër, kanë marrë informacion në rrugë operative se në afërsi të gjimnazit në qytetin e Shkodrës, ky shtetas po përgatiste lëndë narkotike për ta shitur në doza të vogla.

Menjëherë është organizuar puna ku është kapur dhe arrestuar në flagrancë shtetasi: Eduard M, 18 vjeç, banues në Shkodër

Gjatë kontrollit fizik të ushtruar këtij shtetasi, iu gjetën disa doza në formë cigare, kurse në banesë, iu gjetën 80 doza lëndë narkotike e dyshuar cannabis sattiva, të cilat së bashku u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprën penale “Prodhim dhe shitje të narkotikëve”  parashikuar nga neni 283 i Kodit Penal.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kapet me 22 doza drogë, arrestohet në flagrancë poseduesi (Emri)
Shqiptari lyen me benzinë dhe i vë flakën partneres italiane, përfundojnë të dy në spital në gjendje të rëndë (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.01298999786377
array(1) { ["section"]=> string(89) "do-shperndante-drogen-ne-nje-gjimnaz-por-arrestohet-ne-flagrance-18-vjecari-ngjarja-67204" }