'Do t’i çojmë për skrap', Strazimiri i kthehet Ramës: 'Betim' interesant me shprehjen që i vodhe Renzit, dënimin për 'trima' si ti e ofrojmë...

Publikuar tek: politike, më 18:19 03-04-2019 'Do t’i çojmë për skrap', Strazimiri i kthehet Ramës: 'Betim' interesant me shprehjen që i vodhe Renzit, dënimin për 'trima' si ti e ofrojmë...

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Gent Strazimiri, ka komentuar deklaratën e kryeministrit Edi Rama, i cili tha nga foltorja e Parlamentit se dy siglat e PD dhe LSI do t'i çojë për skrap.

Me anë të një postimi në Facebook, Strazimiri thotë se këtë shprehje Rama ia ka vjedhur ish-kryeministrit italian Matteo Renzi.

'Ti vetëm zgjidh si e do "rottamazione-n": si Renzi? Apo si Mussolini?... 
E ofrojmë edhe "a domicilio" si shërbim kur vjen puna për "trima" si ti ... Ti vetëm mbaj "Betimin", shkruan Strazimiri.

Postimi i plotë i Strazimirit:

"Betim" interesant, pavarësisht se ia ke vjedhur Matteo Renzit të 2012-ës që "betohej" se do çonte për skrap të gjithë kundërshtarët, brenda e jashtë partisë, e që e "çuan për skrap" vetëm pak pasi kërcënoi me "rottamazione" lart e poshtë...
Ti vetëm zgjidh si e do "rottamazione-n": si Renzi? Apo si Mussolini?... 
E ofrojmë edhe "a domicilio" si shërbim kur vjen puna për "trima" si ti ... Ti vetëm mbaj "Betimin"!!
Sinqerisht,
POPULLI”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ish-deputeti i PD nuk kursen lëvdatat për Ditmir Bushatin dhe ironizon Berishën: Dikur e quanin 'Ditëziu i krimit'
‘Rektori nuk është mbret që të mos shkarkohet’, Rama i jep përgjigjen EPIKE studentes: Nuk është, por... »
Article Logic
Execution time: 0.011989116668701
array(1) { ["section"]=> string(138) "do-t-i-cojme-per-skrap-strazimiri-i-kthehet-rames-betim-interesant-me-shprehjen-qe-i-vodhe-renzit-denimin-per-trima-si-ti-e-ofrojme-159076" }