Do të arratiset apo do të shkojë në burg? Salianji tregon çfarë do të bëjë nëse e dënon gjykata

Publikuar tek: aktualitet, më 22:52 18-12-2019 Do të arratiset apo do të shkojë në burg? Salianji tregon çfarë do të bëjë nëse e dënon gjykata Ish deputeti Ervin Salianji

Gjykata e Tiranës ka dënuar sot me një vit burg ish-deputetin e PD Ervin Salianji, për dosjen “Babale”.

I ftuar në emisionin 'Opinon' se nëse Gjykata e Apelit do ta dënojë, ai do të jetë i gatshëm që të bëjë burgun.

Blendi Fevziu: Në rast se Gjykata e Apelit ju njeh fajtor do të shkoni në burg apo do të arratiseni?

Ervin Salianji: Po pa diskutim…

Blendi Fevziu: Do shkoni në burg?

Ervin Salianji: Pa diskutim…pa asnjë diskutim

Blendi Fevziu: Një burg jo të sigurisë të lartë

Ervin Salianji: Pa asnjë lloj diskutimi do të shkoj në çfarëdo lloj burgu që do të japë gjykata, por do ta bëj burgun ashtu siç kanë bërë sakrificë qindra mijëra njerëz për të vërtetën, për të drejtën  dhe për të mundur mafian dhe krimin e organizuar …nuk ka diskutim fare kjo,ka thënë ish-deputeti i PD.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kreu i Unionit të Gazetarëve thirrje kolegëve: Mos bini në nivelin e Ramës, jemi profesionistë
Diplomati Bashkurti: Albin Kurti erdhi në Shqipëri me filozofi idealisti, por gjeti filozofi oligarkësh e klanesh »
Article Logic
Execution time: 0.013446092605591
array(1) { ["section"]=> string(101) "do-te-arratiset-apo-do-te-shkoje-ne-burg-salianji-tregon-cfare-do-te-beje-nese-e-denon-gjykata-189793" }