Do të hidhte avionin në erë, arrestohet në aeroport i riu me çanta eksplozivi

Publikuar tek: bota, më 12:32 06-10-2017 Do të hidhte avionin në erë, arrestohet në aeroport i riu me çanta eksplozivi

Një 20-vjeçar nga Gjermania është vënë në pranga mesditën e sotme në aeroportin Landvetter, në Suedi.

Pas një kontrolli rutinë të riut iu gjetën çanta të mbushura me ekploziv. 20-vjeçari, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, kishte lëndë shpërthyese të llojit “TATP”, e cila njihet si “nëna e Statanit dhe ka një fuqi shumë të madhe shpërthyese.

Sakaq, mësohet se kjo lloj lëndë përdoret nga militantët e grupit terrorist ISIS.  

auto_4517F9E200000578-4955230-image-a-2_15072852473601507287636.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksident i rëndë në Itali, vdesin 2 shqiptarë, plagoset një i tretë (EMRAT- FOTO)
Publikohet fotoja e parë e Kim Jong-un me bashkëshorten (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.011021137237549
array(1) { ["section"]=> string(82) "do-te-hidhte-avionin-ne-ere-arrestohet-ne-aeroport-i-riu-me-canta-eksplozivi-94945" }