Do të ndërtonte një resort turistik në veri, aksidentohet dhe ndërron jetë i riu nga Mirëdita (Foto-Emri)

Publikuar tek: aktualitet, më 00:13 03-12-2019 Do të ndërtonte një resort turistik në veri, aksidentohet dhe ndërron jetë i riu nga Mirëdita (Foto-Emri) Viktima, Alfred Gjeta

Alfred Gjeta (Marku) është i riu që ka ndërruar jetë sot si pasojë e një aksidenti të rëndë në fshatin Mashtërkor të Mirditës.

Mësohet se Alfred Gjeta po udhëtonte me makinën e tij tip foristradë drejt fshatit Nënshejt në Komunën e Oroshit, kur ka humbur kontrollin dhe ka përfunduar në një lumë, disa metra poshtë rugës, në Mashtërkor, pranë vendit të quajtur ura afër lisave të Marpepës.

Banorët e fshatit janë shprehur se viktima vinte shpesh në fshat sepse po punonte për të ndërtuar një restort turistik të vetin në Nënshejt, i quajtur dhe si fshati në prehër të malit Hyjnor. Prej vitesh Alfred Gjeta ishte shpërngulur në Durrës pasi kishte punuar prej vitesh në emigracion, ndërsa në vendlindje do të hapte resortin e parë turistik për zhvillimin e turizmit.

78336252_10218456368672555_6175846544227434496_n.jpg77432699_10218456169667580_6511591726962966528_n.jpg78855723_10218456137826784_4055144246406021120_n.jpg74664666_10218456131946637_3878469018633371648_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0078721046447754
array(1) { ["section"]=> string(109) "do-te-ndertonte-nje-resort-turistik-ne-veri-aksidentohet-dhe-nderron-jete-i-riu-nga-miredita-foto-emri-188181" }