'Do të vras ty dhe fëmijët', kërcënohet me jetë Ened Mato, denoncoi prerjen e pemëve në Korab

Publikuar tek: aktualitet, më 11:49 26-05-2019 'Do të vras ty dhe fëmijët', kërcënohet me jetë Ened Mato, denoncoi prerjen e pemëve në Korab

Ened Mato është kërcënuar me vrasje.

Newsbomb.al. mëson se themeluesi i 'Ecovolis' është kërcënuar pas denoncimit të bërë nga vetë ai për prerjen e pemëve pa kriter në malin e Korabit.

Një person i paidentifikuar e ka telefonuar Maton, ndërsa e ka kërcënuar se do e vrasë atë dhe femijët e tij.

Sakaq, ai e ka referuar rastin në polici, ndërsa nga ana e bluve po punohet për të zbuluar kush qendon pas këtij kërcënimi.

Kujtojmë se Ened Mato njihet ndyshe si njeriu që i ka dedikuar jetën biçikletës dhe ekologjisë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070059299468994
array(1) { ["section"]=> string(96) "do-te-vras-ty-dhe-femijet-kercenohet-me-jete-ened-mato-denoncoi-prerjen-e-pemeve-ne-korab-165749" }