Doçi: Pas Fatmirit, do t'i vërsulen Gramozit...Është lojë e rafinuar

Publikuar tek: politike, më 20:47 17-05-2018 Doçi: Pas Fatmirit, do t'i vërsulen Gramozit...Është lojë e rafinuar

Poeti Agim Doçi shprehet se po dëmtohet imazhi i Shqipërisë me akuzat e shpërthyera së fundmi ndaj ministrit të Brendshëm.

I ftuar në emisionin “360Gradë” në Ora Neës, Doçi tha se kjo është një lojë shumë e rafinuar, që as ai që i bën këto lojëra, Edi Rama, nuk e di se ku do të dalë.

Deklarata e Doçit:

Në këtë punë po humbet imazhi Shqipërisë, e dyta populli thotë çfarë bëhet kështu me këto lojëra dhe ping ponge dhe mesa shoh mbrapa në sfond është momenti kur komandanti suprem i thotë Ministrit të Brendshëm unë të arrestoj. Çështja është shumë e thjeshtë, këto janë lojëra shumë të rafinuara…

As ai që i bënë këto lojëra, Edi Rama, nuk e di se ku do të dali, pasi elektorati shqiptar dhe vetë Rama se ka ditë që do merrte të gjithë tepsinë. Kjo e fundit nuk është ajo kush gjen pesë lekëshin. Nuk dua të fyej askënd, as ish-hetuesin tim në Fushë Krujë dhe as djalin e Bashkimi Tahirit…E di do ta spostojë Fatmirin, mas tij do t'i vërsulet Gramoz Ruçi dhe pas kësaj, edhe Ruçi do të largohet. Fajin kush e ka, opozita, sepse lufta s'mund duke ta mbush armën kundërshtari dhe qederi është tek mulliri i Don Kishotit….Këpuca ime flet më mirë se Taulant Balla, ai është dhe përfaqësuesi më i madh i PS pas Ramës. Këtu jemi…

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 'A mund të ecim në këpucët e Albert Veliut?' Gazetari ia pret shkurt analistit: Më mirë zbathur
Alibeaj ZBULON kush e ka përgjuar Agron Xhafajn: Nuk është as polic as Albert Veliu, është gazetar... »
Article Logic
Execution time: 0.011030912399292
array(1) { ["section"]=> string(71) "doci-pas-fatmirit-do-t-i-versulen-gramozit-eshte-loje-e-rafinuar-121158" }