Dogana e Kakavijës shton masat për zgjedhje, 6 sportele në dispozicion për të shmangur fluksin

Publikuar tek: aktualitet, më 13:08 25-06-2017 Dogana e Kakavijës shton masat për zgjedhje, 6 sportele në dispozicion për të shmangur fluksin

Në territorin e Shqipërisë kanë hyrë me mijëra emigrantë për të shprehur të drejtën e tyre themelore, votën e lirë.

Pika Kufitare Kakavijë natën e sotme ka punuar me 6 sportele, 5 në hyrje dhe 1 në dalje, raportojnë burime pranë newsbomb.al.

Masat e marra nga Policia e Kufitare kanë shmangur rradhët e gjata që krijohen zakonishtë nga fluksi emigrantëve.

Parti të ndryshme politike kanë vënë në dispozicion autobuza falas për qytetarët në shtetin grek, me qëllim motivimin për të votuar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « DALIN SHIFRAT E REJA: Ja përqindja e pjesëmarrjes në votime në të gjitha qarqet
Banorët e këtij fshati e mbajnë fjalën, bojkotojnë zgjedhjet për arsyen madhore »
Article Logic
Execution time: 0.012137174606323
array(1) { ["section"]=> string(99) "dogana-e-kakavijes-shton-masat-per-zgjedhje-6-sportele-ne-dispozicion-per-te-shmangur-fluksin-83826" }