Dokle: Fitorja e Vangjush Dakos më dha kënaqësi sepse ishte më i sulmuari nga Berishë-propi

Publikuar tek: politike, më 10:15 23-06-2015 Dokle: Fitorja e Vangjush Dakos më dha kënaqësi sepse ishte më i sulmuari nga Berishë-propi

Deputeti Namik Dokle i ka uruar praprakisht fitoren kryebashkiakut të Durrësit Vangjush Dako, meqenëse nga numërimi i deritanishëm ai është në avantazh të thellë  ndaj Grida Dumës.

“Fitorja e Vangjush Dakos...Më dha kënaqësi të veçantë, jo vetem pse është një nga miqtë e mi më të mirë, por edhe për disa arsye të tjera:

- Nga të gjitha bashkiteë e mëdha, vetëm Durrësit ju bashkuan komuna me mijera vota negative.

- Ishte kandidati nga më të sulmuarit nga Berishë-propi.

-U fitoi zemrën dhe mendjen durrësakeve jo me fjalë, por me punën për ta bërë Durrësin qytet modern europian.

-Paraqiti para qytetarëve një projekt ambicioz dhe konkret jo vetem për kater vjet, por edhe për " Durrës-2030"

- I tregoi ndonjeë"analisti" se njerezit duan njeriun e përkushtuar dhe vizionar dhe jo " mjegullën në pantallona" që hedhin ata...Bravo dhe suksese, miku im!”, shkruan Dokle.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009113073348999
array(1) { ["section"]=> string(96) "dokle-fitorja-e-vangjush-dakos-me-dha-kenaqesi-sepse-ishte-me-i-sulmuari-nga-berishe-propi-14404" }