Dokle: Historia? Çështja serioze. Shumë abuzime dhe ngrefosje shohim e dëgjojmë

Publikuar tek: politike, më 14:20 15-12-2015 Dokle: Historia? Çështja serioze. Shumë abuzime dhe ngrefosje shohim e dëgjojmë Namik Dokle, deputet i PS

Deputeti Namik Dokle ngre një shqetësim lidhur me përdorimin abuziv të termit “historia” . Dokle i referohet rastit më të fundit të protestave ndërsa sjell një shembull të shtatë herë kryeministrit të Italisë Xhulio Andreotti.

“Sa shumë abuzime dhe ngrefosje shohim e dëgjojme me fjalën" historike"!

Kuvend "historik", ngjarje "historike", takim "historik", festival "historik", puthje "historike" politikanësh, president apo kryeministër "historik", se fundmi edhe protesta "historike"! Kur i thanë Xhulio Andreottit, shtatë herë kryeminister i Italisë, se ai ka hyrë në histori, u përgjigj kështu: " Historia është një çështje shumë serioze, shumë-shumë unë mund të jem pjesë e kronikës".

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0067110061645508
array(1) { ["section"]=> string(82) "dokle-historia-ceshtja-serioze-shume-abuzime-dhe-ngrefosje-shohim-e-degjojme-27818" }