Doktoreshë Najada Çomo apelon: Më mirë një maskë jashtë, se sa një maskë oksigjeni në spital

Publikuar tek: aktualitet, më 18:45 17-10-2020 Doktoreshë Najada Çomo apelon: Më mirë një maskë jashtë, se sa një maskë oksigjeni në spital Najada Çomo

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ka shpërndarë në facebook mesazhin sensibilizues të doktoreshë Najada Çomos.

Mjekja e njohur apelon për mbajtjen e maskës në ambiente të jashtme, pasi kështu ulet numri i infeksioneve dhe i të shtruarve në spital.

Sipas doktoreshë Najadës, më mirë të mbajmë një maskë të thjeshtë në rrugë se sa një maskë oksigjeni në spital.

“Mbajtja e maskës në ambiente të jashtme ul numrin e infeksioneve dhe mundësinë që të transmetohet virusi. Ulet numri i personave të sëmurë dhe të shtruar në spital. Më mirë të mbash një maskë jashtë, se sa të mbash një maskë oksigjeni me ditë, me javë apo me muaj. Prandaj më mirë parandaloni se sa të sëmuremi nga Covid-19”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012846946716309
array(1) { ["section"]=> string(90) "doktoreshe-como-apelon-me-mire-nje-maske-jashte-se-sa-nje-maske-oksigjeni-ne-spital-224142" }