Doktorët i thanë se mund të rrinte gjithë jetën në karrige, vajza 2-vjeçare ecën për herë të parë (VIDEO PREKËSE)

Publikuar tek: bota, më 20:06 28-03-2019 Doktorët i thanë se mund të rrinte gjithë jetën në karrige, vajza 2-vjeçare ecën për herë të parë (VIDEO PREKËSE)

Vogëlushja e quajtur Keira nga Australia është lindur me një sindromë neurologjike që sipas doktorëve mund ta linte të gjithë jetën në karrigje.

Por pas një operacioni të suksesshëm vogëlushja arriti që të ecte për herë të parë në moshën 2-vjeçare.

Mamaja e vogëlushes Danielle, duke qarë e ka lënë vajzën e saj në këmbë dhe ajo bëri hapat e saj të para në jetë.

‘Jam shumë e lumtur dhe falenderoj zotin dhe doktorët. Urojë që vogelushja ime të mos ketë me kurrë probleme në jetën e saj’, tha Danielle për The Mirror.

Vogëlushja do duhet që të operohet prapë që të shërohet plotësisht, por tani prindërit e saj dhe ajo vetë kanë më shumë shpresë se kurrë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0089089870452881
array(1) { ["section"]=> string(117) "doktoret-i-thane-se-mund-te-rrinte-gjithe-jeten-ne-karrige-vajza-2-vjecare-ecen-per-here-te-pare-video-prekese-158302" }