Dokumentar: Jeta e Dritëro Agollit, kthimi në fshatin e lindjes dhe koha kur punonte në arë

Publikuar tek: kulture-art, më 18:35 03-02-2017 Dokumentar: Jeta e Dritëro Agollit, kthimi në fshatin e lindjes dhe koha kur punonte në arë

Ndarja nga jeta e shkrimtarit të madh Dritëro Agolli, na sjell në mendje një dokumentar të mirërealizuar për jetën e tij nga regjisori Ilia Terpini.

Dokumentari sjell pamje të rralla, nga kthimi në fshatin e tij të lindjes, vjersha e parë e tij dhe jeta pranë familjes.

 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025249004364014
array(1) { ["section"]=> string(95) "dokumentar-jeta-e-dritero-agollit-kthimi-ne-fshatin-e-lindjes-dhe-koha-kur-punonte-ne-are-67653" }