Dokumentari i plotë për Shqipërinë, realizuar nga televizioni prestigjoz “Arte”

Publikuar tek: kulture-art, më 16:00 19-04-2016 Dokumentari i plotë për Shqipërinë, realizuar nga televizioni prestigjoz “Arte”

Televizioni frakno-gjemran “Arte” ka realizuar një dokumentar të titulliar “Shqipëria Mahnitëse”.

Dokumentari e cilëson vendin tonë si një vend të mrekullueshëm plot vlera të pazbuluara. Vëmendja fokusohet në disa nga vendet më piktoreske si Thethi, Valbona e Syri i Kaltër por edhe në qytete si Shkodra, Gjirokastra dhe Tirana.

Cilësia e lartë e dokumentarit me kohëzgjatje rreth 80 minuta dhe i transmetuar në frëngjisht e gjermanisht është pa dyshim një nga promovimet më të mira që i bëhen vendit tonë në prag të sezonit turistik.

Pjesa e parë:

 

Psesa e dytë:

 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027593851089478
array(1) { ["section"]=> string(82) "dokumentari-i-plote-per-shqiperine-realizuar-nga-televizioni-prestigjoz-arte-38088" }