Dokumentari për “Epirin e Veriut”, reagon Athina: Të shqetësuar për sulmin e nacionalistëve shqiptarë

Publikuar tek: politike, më 21:32 23-12-2015 Dokumentari për “Epirin e Veriut”, reagon Athina: Të shqetësuar për sulmin e nacionalistëve shqiptarë

Dokumentari i prodhuar nga Universiteti i Gjirokastrës, Departamenti i Gjuhës greke, ku flitet për “Epirin e Veriut” ka shkaktuar reagime si në Shqipëri por edhe në shtetin fqinj.

Profesori i Departamentit të gjuhës greke, njëkohësisht edhe autori i dokimentarit, Panajot Barka, ka marrë mbështejten e mediave dhe diplomatëve grekë, që sipas tyre, është “nën sulme vulgare nga nacionalistët shqiptarë”.

Sipas “Reporter.gr”, Misioni diplomatic grek në Tiranë dhe Gjirokastër, sipas udhëzimeve të ministrit të Jashtëm grek, Niko Koçia, shpreh interesin për çështjen në fjalë dhe shqetësimin e Athinës për sulmet ndaj profesorit Barka.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0082721710205078
array(1) { ["section"]=> string(103) "dokumentari-per-epirin-e-veriut-reagon-athina-te-shqetesuar-per-sulmin-e-nacionalisteve-shqiptare-28428" }