Doli në përgjimet SKANDALOZE, Prokurorja e Maqedonisë së Veriut shoqërohet nga policia

Publikuar tek: rajon, më 13:03 21-08-2019 Doli në përgjimet SKANDALOZE, Prokurorja e Maqedonisë së Veriut shoqërohet nga policia Prokurorja Katica Janeva duke u shoqëruar sot nga forcat e policisë

Prokurorja Speciale e Maqedonisë së Veriut Katica Janeva është marrë sot nga forca të shumta të policisë maqedonase.

Gjatë momentit të shoqërimit, Janevës nuk i janë vendosur pranga dhe për rrjedhojë ajo nuk mund të quhet e arrestuar.

Mësohet se prokurorja e lartë do t’i nënshtrohet pyetjeve në lidhjet me skandalin ‘’Reket’’, ku zëri i saj doli në përgjimet e medias italiane ‘’La Verita’’ në lidhje me zhvatjen e një biznesmeni të njohur maqedonas. Skandali përfshiu emra të njohur të medias dhe politikës maqedonase.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aeroporti i Prishtinës në kaos, bllokohet 6 orë
Doli në përgjimet SKANDALOZE, Prokurorja e Maqedonisë së Veriut shoqërohet nga policia »
Article Logic
Execution time: 0.01230788230896
array(1) { ["section"]=> string(92) "doli-ne-pergjimet-skandaloze-prokurorja-e-maqedonise-se-veriut-shoqerohet-nga-policia-175938" }