Dollarët fluturojnë nga makina, mbushet autostrada në SHBA, policia-qytetarëve: Ju lutemi kthejini (Video)

Publikuar tek: bota, më 21:49 10-07-2019 Dollarët fluturojnë nga makina, mbushet autostrada në SHBA, policia-qytetarëve: Ju lutemi kthejini (Video)

Dera e pasme e një autoblinde që transportonte dollarë është hapur dhe qindra-mijëra kartmonedha kanë fluturuar në autostradën I-285 në Atlanta.

Pamja e rrallë është filmuar nga disa shoferë. Autostrada duket e mbushur plot me kartmonedha për disa kilometra ndërsa qindra makina duken të parkuara buzë rrugës ndërsa qytetarët duken se janë në garë me njëri-tjetrin kush të mbledhë më shumë para.

Kompania e transportit të parave i tha autoriteteve se nga makina kanë fluturuar rreth 175,000 mijë dollarë. Ndërsa policia i ka bërë thirrje qytetarëve të kthejnë pas paratë.

Deri më tani dy persona kanë kthyer, njëri rreth 600 dollarë dhe një trjetër rreth 2,100 dollarë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011953830718994
array(1) { ["section"]=> string(108) "dollaret-fluturojne-nga-makina-mbushet-autostrada-ne-shba-policia-qytetareve-ju-lutemi-kthejini-video-171809" }