Dolli për ”ikonën” e futbollit lushnjar, Presidenti Meta shfaqet në krah të Perlat Mustës dhe djalit të Roza Haxhiut

Publikuar tek: aktualitet, më 13:18 24-10-2020 Dolli për ”ikonën” e futbollit lushnjar, Presidenti Meta shfaqet në krah të Perlat Mustës dhe djalit të Roza Haxhiut

Roza Haxhiu është nga legjendat e futbollit lushnjar.  Veprimtaria e tij mbetet e përjetshme, duke lënë gjurmë edhe në ditët e sotme.

Ai u nderua me titullin e lartë ”Kalorës i Urdhërit të Flamurit”, para dy ditësh nga Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Siç duket në foto, Meta feston në krah të Perlat Mustës dhe djalit të ikonës, Adnandit. Nuk mund të mungonte një dolli, nën një atmosferë, e cila duket pozitive.

Roza Haxhiu ka mbetur në mendjen e atyre që e duan sportin, si një njeri që ka bërë gjithçka. Një nga arritjet më të mëdha që ia vlen të përmendet ëshët fakti që nxorri Lushnjën në Kategorinë e Parë. /Newsport.al

t-ha.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Veliaj: Halli i Lulit dhe i Monës për të shtuar shtëpitë në bregdet apo Tiranë, PS fiton se u shërben me përulësi njerëzve
Alpha Bank Albania – ‘Unë kam një kromozom më shumë, por jam si ti’ »
Article Logic
Execution time: 0.009990930557251
array(1) { ["section"]=> string(120) "dolli-per-ikonen-e-futbollit-lushnjar-presidenti-meta-shfaqet-ne-krah-te-perlat-mustes-dhe-djalit-te-roza-haxhiut-224991" }