Dom Gjergj Meta nuk ‘kursen’ bamirësit: Po fokusohen te imazhi mediatik në këtë rast fatkeqësie

Publikuar tek: aktualitet, më 19:55 02-12-2019 Dom Gjergj Meta nuk ‘kursen’ bamirësit: Po fokusohen te imazhi mediatik në këtë rast fatkeqësie Dom Gjergj Meta

Dom Gjergj Meta përmes një komenti të shkurtër në profilin e vet, nuk ka kursyer veç politikanëve dhe bamirësit.

Sipas Gjergj Metës, bamirësit që po mbledhin ndihma dhe kontribute për të prekurit nga tërmeti i 26 nëtorit, kanë harruar qëllimin e tyre duke u fokusuar te imazhi që shfaqin në media.

“Jemi në epokën e industrisë së imazhit. Fatkeqësisht kjo industri ka kaluar përmasat e mediumit (mjetit) dhe është kthyer qëllim në vetvete. Kjo na ka sëmurë të gjithëve dhe po shkatërron institucione si politika, bamirësia, besimi, kultura etj. Do t'ia ndjejmë krismën me kohë”, shkruan Dom Gjergj Meta.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01507306098938
array(1) { ["section"]=> string(99) "dom-gjergj-meta-nuk-kursen-bamiresit-po-fokusohen-te-imazhi-mediatik-ne-kete-rast-fatkeqesie-188163" }